Niezapomniane wnętrza z meblami Hampton

Niezapomniane wnętrza z meblami Hampton

Jednym z najbardziej popularnych i cenionych kierunków aranżacyjnych w ostatnich sezonach jest styl Hampton, który stanowi kwintesencję niewymuszonej elegancji i nadmorskiego klimatu. Do najważniejszych elementów aranżacji w tym stylu nalezą meble, które wyznaczają charakter całego wystroju. Przekonajmy się, co takiego wyjątkowego jest w meblach w stylu Hampton.

Poznaj eleganckie meble do wnętrz

Marzy Ci się salon, który emanuje harmonią i wysublimowaną elegancją? Właśnie takie są wnętrza urządzone zgodnie z estetyką Hampton. Ponieważ nurt ten wywodzi się z aranżacji nadmorskich apartamentów na półwyspie Long Island, wyraźnie widoczne są w nim akcenty prosto znad morza. W aranżacjach często pojawia się np. motyw muszelek, ryb oraz żagli. Tekstylia oraz dodatki są utrzymane w łagodnej kolorystyce i mają ciepły, przytulny charakter. Cały wystrój zachęca do relaksu i sprzyja wypoczynkowi. 

W podobnej konwencji stylistycznej utrzymane są również meble. Często pojawiają się na nich łagodne zdobienia, np. w postaci rzeźbionych nóżek o zaokrąglonych kształtach. Meble najczęściej są koloru białego lub szarego – takie odcienie jeszcze bardziej podkreślają harmonijny charakter całej aranżacji. 

Fokus na detale

W aranżacjach utrzymanych w stylu Hampton już na pierwszy rzut oka doskonale widoczna jest dbałość o detale. Dotyczy to również mebli, które są dopracowane w każdym calu. To sprawia, że wystrój prezentuje się bardzo prestiżowo i robi ogromne wrażenie! Ten efekt jeszcze bardziej potęgują ekskluzywne dekoracje do domu, które często zdobią przestrzeń salonu, jadalni lub sypialni.

Jakie meble najlepiej pasują do wnętrz w stylu Hampton? Miłośnicy tego kierunku aranżacyjnego chętnie sięgają po meble drewniane, które idealnie podkreślają jego charakter. Ciekawym rozwiązaniem są stoły wykonane z drewna i wykończone elementami ze szkła lub metalu. Takie meble prezentują się wyjątkowo elegancko i sprawiają, że wnętrze nabiera indywidualnego, niepowtarzalnego charakteru. 

W salonie szczególną rolę odgrywają meble wypoczynkowe. Elegancki zestaw w postaci sofy i foteli tworzy prawdziwą strefę relaksu, sprzyjającą odpoczynkowi wspólnie z najbliższymi. W jadalni podstawę wystroju stanowi oczywiście stół jadalniami, przy którym mogą wygodnie zasiąść wszyscy domownicy. Kolejnymi nieodzownymi elementami aranżacji tego pomieszczenia będą oczywiście stylowe krzesła – mogą być wykonane z drewna lub tapicerowane, w zależności od indywidualnych upodobań. 

W aranżacji wnętrza w stylu Hampton pomóc może ceniony sklep internetowy – MC Home. Szeroki i zróżnicowany asortyment dopasuje się do oczekiwań każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Meble Hampton od mchome.pl zwracają na siebie uwagę elegancką, pełną charakteru linią i ekskluzywnym charakterem. To najwyższej jakości produkty, które możesz mieć również w swoim domu! Co więcej, w tym samym sklepie oprócz mebli znajdziesz również wygodne i stylowe poduszki, piękne lampy, dywany, a także znacznie więcej wyjątkowych artykułów do wnętrz w stylu Hampton. Przekonaj się!