Listwa narożna do płytek a aranżacja balkonu

listwy wykończeniowe do glazury

Każde fragment naszego mieszkania jest ważny, ale jak się okazuje – często zapominamy o balkonie. Tymczasem jest to miejsce, w którym możemy odpocząć na świeżym powietrzu, posiedzieć na leżaku czy poczytać książkę. Aranżacja tej przestrzeni jest bardzo ważna – tak samo jak jej odpowiednie wykończenie. Oto kilka wskazówek dotyczących tego, jaka listwa narożna do glazury sprawdzi się w tym przypadku najlepiej!

Aranżacja balkonu – gdzie szukać inspiracji? 

Balkon to miejsce, które może zostać docenione szczególnie podczas upalnego lata spędzanego w mieście. Nawet jeżeli balkon jest niewielki, to zazwyczaj uda się na nim zmieścić przynajmniej jedno krzesło i rozkładany stoliczek. To także dobre miejsce do uprawy roślin i ziół. Warto jednak zadbać o jego odpowiednią aranżację, aby spędzany na nim czas był jeszcze przyjemniejszy. To także przedłużenie naszego mieszkania i jego doskonałe dopełnienie. 

Inspiracji w urządzaniu warto szukać w magazynach wnętrzarskich oraz na blogach specjalistów od urządzania. Na podłodze warto umieścić mrozoodporne płytki, które są nie tylko trwałe, ale ich główną zaletą jest to, że wyglądają doskonale w towarzystwie zieleni. Wykończenie balkonu należy uzupełnić o bardzo ważny element – listwy i profile narożne zewnętrzne – warto więc przyjrzeć się ofercie sklepu internetowego listwy.online

Listwa narożna na balkon – czy jest potrzebna? 

Czy rzeczywiście listwa wykończeniowa bądź listwa narożna aluminiowa (ewentualnie stalowa) jest niezbędna? Jak najbardziej! To dodatek zabezpieczający płytki przed czynnikami zewnętrznymi. Niezależnie od tego, czy wykańczamy salon, łazienkę, kuchnię czy balkon – zawsze powinniśmy pamiętać o listwach. Posiadają one walory wizualne, ale przede wszystkim muszą być funkcjonalne. Dlatego też nie poleca się listwy wykonanej z tworzywa sztucznego – jest nietrwała i szybko traci swoje właściwości. Profil narożny powinien być wykonany z solidnego i trwałego materiału. 

Listwa narożnikowa – jaką wybrać? 

Aby listwa narożnikowa do płytek lub wykończeniowa spełniła swoje przeznaczenie – powinna być odpowiednio dobrana do miejsca, w którym się znajduje. Aranżując przestrzeń na balkonie, warto mieć na uwadze, że jest to obszar narażony na działanie różnych, bardzo niepożądanych czynników zewnętrznych. Są to przede wszystkim częste zmiany temperatur, opady deszczu bądź śniegu oraz silny wiatr. Nietrudno tutaj także o uszkodzenia mechaniczne – donice z kwiatami czy metalowe leżaki potrafią sprawić niemało kłopotu. 

Dlatego listwa narożna aluminiowa może się okazać najlepszym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeżeli zamiast polerowanej wybierzemy anodowaną. Czym jest anodowanie? To bardzo charakterystyczny proces, które skutkiem jest wytworzenie na powierzchni aluminium warstwy tlenku glinu. Dzięki temu materiał staje się bardziej odporny na korozję i sprawdza się w miejscach, gdzie występuje duża wilgotność powietrza. 

Profil narożny do płytek to także potrzebne uzupełnienie, jeżeli chodzi o wykończenie balkonu. Jaki wybrać? Profil aluminiowy narożny jest dobrym rozwiązaniem, a dodatkowo będzie wizualnie pasował do pozostałych elementów.