Jeden klucz zamiast kilku? Jest na to rozwiązanie!

klucze

Klucze pełnią w naszym życiu ważną rolę – pozwalają zamknąć przed innymi sfery naszego życia, do których dostęp chcemy mieć tylko my lub wąski grono osób. Są to m.in. domownicy, rodzina, czy osoby z którymi pracujemy. Ważne by zabezpieczenie było skuteczne. W tym celu warto zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim jest klucz Master.

Jeden klucz zamiast pęku

Niewątpliwą zaletą jaką posiada klucz Master jest wygoda jego użytkowania. Posiadając zintegrowany system wkładek możemy otworzyć dowolne pomieszczenie, za pomocą jednego klucza. Dodatkowym atutem jest możliwość poziomowania go. To rozwiązanie umożliwia np. stworzenie rozwiązania w którym domownicy posiadają dostęp do każdego miejsca na posesji, ale ogrodnik będzie miał dostęp tylko do garażu i furtki. Oznacza to, że każda osoba będzie potrzebować tylko jednego egzemplarza, a nie kilku oddzielnych kluczy.

Klucz Master zwiększa bezpieczeństwo

Można na ten aspekt spojrzeć z dwóch stron: bezpieczeństwa budynku lub pomieszczeń, ale także ludzi w nim przebywających. Klucz Master to rozwiązanie idealne do domów, mieszkań, czy firm. 

Możemy dzięki temu przydzielić pracownikom o zróżnicowanych uprawnieniach do poruszania się po budynku, zaledwie jeden klucz, ale o różnych dostępach. Tym samym szeregowy pracownik nie dostanie się tam, gdzie może wchodzić kadra menedżerska. 

W przypadku domu, klucz Master to ciekawe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Można ograniczyć im dostęp np. do garażu lub pomieszczenia z narzędziami, ale nadal będą mogły otworzyć furtkę, wejść do domu czy mieszkania, swojego pokoju, itd,, bez ryzyka, że dostaną się w miejsce, gdzie nie powinny się znaleźć.

W miejscach gdzie przebywa wielu ludzi, warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem, gdy np. zachodzi potrzeba ewakuacji. W trakcie nagłe opuszczania pomieszczeń czy budynku, osoby z takim kluczem będą w stanie otworzyć wszystkie niezbędne drzwi, bez potrzeby odnajdywania odpowiedniego w stercie posiadanych.

Jak dobrać optymalne rozwiązanie?

Musimy na początku zastanowić się, jak będziemy wykorzystywać rozwiązanie, jakim jest klucz Master oraz ile wkładek i kluczy będzie nam potrzebnych. Z tą wiedzą najlepiej jest się zgłosić do producenta lub sprzedawcy takich rozwiązań. 

Dobór wkładek musi być dostosowany pod kątem ich lokalizacji i przeznaczenia. Do drzwi wejściowych wybierzemy na pewno lepsze wkładki, niż do pokoi wewnątrz. Firma Masterkey z Poznania oferuje szeroki wybór takich rozwiązań, dzięki czemu w jednym miejscu uzyskamy możliwość skompletowania zamówienia, które zaspokoi nasze potrzeby z tym związane.