Jakimi zaletami odznacza się ogrzewanie gazowe z butli?

gaz z butli

Ogrzewanie gazowe ma w Polsce coraz więcej zwolenników. Wielu osobom kojarzy się z gazem ziemnym, niemniej warto pamiętać również o innej opcji, a mianowicie o możliwości podłączenia butli z gazem. Jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Gaz z butli – alternatywa dla gazu ziemnego

 

Wygoda i funkcjonalność to kluczowe zalety, jakimi odznacza się ogrzewanie gazowe z butli. Doskonale sprawdza się ono wszędzie tam, gdzie z powodu braku odpowiedniej infrastruktury ogrzewanie gazem ziemnym nie wchodzi w rachubę. Duże butle są w stanie pomieścić kilka tysięcy litrów paliwa, co daje pewność, że wystarczy go na cały sezon. Na potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego w Polsce zbiornik wystarczy napełnić dwa razy w roku. Warto podpisać umowę ze sprawdzonym sprzedawcą, np. z Amerigas, który zajmie się nie tylko kwestiami związanymi z dostawą paliwa, ale również z montażem całej instalacji.

 

Gaz z butli – na miarę konkretnych potrzeb

 

Największe butle z gazem to idealny sposób na ogrzanie całego domu. Co więcej, zawartość zbiornika służy również do podgrzewania wody oraz zasilania urządzeń gazowych takich jak kuchenka czy grill. Na rynku dostępne są także małe  butle, które najczęściej spotyka się w kuchniach. Wykorzystywane są ponadto do dogrzewania poszczególnych pomieszczeń – nie tylko domowych, ale i gospodarczych. Najmniejsze butle okazują się niezastąpione m.in. na działkach rekreacyjnych czy na biwakach.

 

Gaz z butli – czysto i ekologicznie

 

Ogrzewanie gazem z butli jest rozwiązaniem pozostającym w zgodzie z proekologicznymi trendami. Gaz płynny jest bardzo wydajnym paliwem spalającym się praktycznie w całości. Nie powstają przy tym substancje szkodliwe dla środowiska. Jest to też czyste paliwo, dzięki czemu o wiele łatwiej jest utrzymać urządzenia grzewcze w należytym stanie. Kolejną ogromną zaletą ogrzewania gazowego z butli jest maksymalnie uproszczona obsługa. W przypadku instalacji zbiornikowej użytkownik musi jedynie ustawić parametry kotła grzewczego. Z kolei małe butle łatwo jest podłączyć – zwłaszcza gdy są wyposażone w reduktory Klik-On.