Jaki materiał na balustrady najlepiej spełni Twoje wymagania?

balustrady Łódź

Balustrady balkonowe i tarasowe nie tylko pełnią funkcję ważnego zabezpieczenia w naszych domach, ale przy odpowiednim projekcie i materiale mogą estetycznie zmienić wygląd i charakter elewacji domu. W zależności od tego, jaki jest ogólny styl Twojego domu (tradycyjny lub nowoczesny), różną rolę mogą w nim pełnić tarasy, patia i tarasy, a instalacja balustrady odpornej na zewnętrzne warunki atmosferyczne może w tym wypadku odegrać kluczową rolę w wyborze najbardziej odpowiedniego materiału na konstrukcję balustrady. Przy tak wielu materiałach w ofercie (metal, szkło, drewno, beton) możesz mieć spory dylemat w dokonaniu wyboru tego, który najlepiej nadaje się na balustrady balkonowe, które chciałbyś zamontować i dlaczego.

W tym przewodniku znajdziesz informacje, które mogą być przydatne do oceny tego, jak konkretny materiał zachowuje się w różnych zastosowaniach. Dzięki temu łatwiej będzie Ci podjąć decyzję, czy to właśnie takie mają być Twoje przyszłe balustrady.

Balustrady metalowe

Stal nierdzewna to jeden z najlepszych materiałów stosowanych w balustradach balkonowych, który może nadać balkonowi nowoczesny wygląd wysokiej klasy. Jest to materiał, z którego balustrady Łódź wykonywane są najczęściej. Jego zaletą jest fakt, że jest on bardzo mocny i po zamontowaniu nie wymaga konserwacji ani malowania. Stal nierdzewna zawiera nierdzewną warstwę tlenku chromu na powierzchni. Dzięki jej zastosowaniu balustrady nie podlega korozji nawet w trudnych warunkach klimatycznych i w okolicach, w których wysoka wilgotność powietrza i częste opady są normą. Inną zaletą stali jest możliwość łatwego dopasowania jej do dowolnego projektu. Można jej nadać perfekcyjne wykończenie – bez wysiłku nadaje balkonowi elegancki wygląd.

Niestety, stal ma też swoje wady. Balustrady wykonane ze stali nierdzewnej są bardzo drogie w porównaniu z innymi materiałami używanymi do produkcji balustrad balkonowych.

Z tego względu wielu klientów, którzy nie mogą sobie pozwolić na tak duży wydatek, decyduje się na montaż balustrad wykonany ze stali miękkiej. Są one najczęściej używane na balkonach mieszkań, apartamentów i kompleksów mieszkaniowych. Te balustrady nadają balkonowi schludny i prosty wygląd. Zaletą stali miękkiej jest wytrzymałość i trwałość. Jest to metal plastyczny i łatwy w obróbce. Balustrady te można łatwo pomalować na dowolny kolor pasujący do koloru elewacji budynku. Jednak najczęściej używanymi kolorami są czarny, szary i złamana biel. Są bardzo łatwe w utrzymaniu; rutynowe czyszczenie polega na przetarciu ich wilgotną szmatką. Można zastosować zarówno wzory proste, jak i ozdobne. Te balustrady są ekonomiczne i wyraźnie tańsze niż wykonane ze stali nierdzewnej.

Ich wadą jest fakt, że stal miękka ma tendencję do rdzewienia pod wpływem zewnętrznych warunków atmosferycznych. Dlatego te balustrady powinny być okresowo malowane, aby za pomocą farby lub lakieru utworzyć powłokę ochronną, która zapobiega rdzewieniu MS.

Balustrady aluminiowe i drewniane

Aluminium to mocny, lekki i niedrogi materiał. Balustrady aluminiowe nadają nowoczesny wygląd domowi. Są malowane proszkowo i dzięki temu można nadać im w wykończeniu mat, połysk lub satynę. Powłoka proszkowa nadaje balustradom atrakcyjny wygląd i nie odbarwia się, nie koroduje ani nie łuszczy.

Aluminium jest materiałem bardzo trwałym i wysoce odpornym na trudne warunki atmosferyczne.

Dzięki eleganckim profilom aluminiowym można uzyskać różne projekty, które można malować proszkowo na różne kolory. Są łatwe w utrzymaniu i wystarczy co jakiś czas przetrzeć je wilgotną szmatką. Są odporne na rdzę i nie pęcznieją ani nie pękają pod wpływem ciepła.

Balustrady aluminiowe mają tendencję do korodowania i odbarwiania się w wyniku utleniania w obecności zasolonego powietrza. Dlatego unikaj używania balustrad aluminiowych w obszarach nadmorskich.

Drewniane balustrady dodają miękkości i wprowadzają element ciepła na balkon. Ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo, szczególnie w wysokich budynkach, zdecydowanie zaleca się stosowanie wyłącznie metalowych balustrad, ponieważ są one mocniejsze. Jednak zawsze można było połączyć drewno jako wypełnienie w balustradach stalowych i aluminiowych.