Jak wyremontować mieszkanie bez stresu?

remont

Remont bez stresu – czy to w ogóle możliwe? Każdy, kto chociaż raz stanął przed wyzwaniem przeprowadzenia renowacji wnętrza, wie, że zwykle przedsięwzięcie to łączy się z wieloma niespodziewanymi sytuacjami i… wydatkami. Jak zachować zimną krew, gdy mieszkanie wygląda jak pobojowisko a końca remontu nie widać? Przedstawiamy porady, które sprawią, że przejdziesz przez ten specyficzny stan suchą stopą i udowodnisz, że nie taki ten remont straszny, jak go malują… Zostań z nami!

Zleć remont profesjonalistom

Czy wiesz, że coraz więcej pracowni architektury wnętrz posiada w swojej ofercie usługi remontowe? To oznacza, że w ramach jednej usługi możesz zamówić projekt wnętrza, zaplanowany przez architekta, a następnie realizację i remont według planu wykonany przez doświadczoną ekipę remontową. Takie podejście pozwala kompleksowo i bezstresowo przejść przez okres remontu, gdyż całość zadania spada na specjalistów, którym możesz zaufać. Jak odnaleźć tego typu usługi i mieć pewność, że trafisz na dobrą firmę?  Zasięgnij opinii znajomych i zrób mały wywiad środowiskowy. Jeśli mieszkasz w stolicy, możesz też wyszukać pracownię w wyszukiwarce internetowej na hasło „projektant wnętrz Warszawa” i wśród odnalezionych tym sposobem pracowni architektonicznych, wybrać te z dobrymi opiniami (polecamy celować w te z oceną powyżej 4,0 w opiniach Google).

Dlaczego zlecić remont pracowni architektonicznej?

Częstym problemem podczas remontu jest szukanie kilku różnych specjalistów z każdej dziedziny. Do remontu łazienki potrzebujemy hydraulika i glazurnika, do kuchni przydałby się dobry stolarz, a do malowania jeszcze ktoś inny. Podczas poszukiwań danego specjalisty bywa, że trudno jest znaleźć wiarygodną osobę, a koszty mnożą się wraz z zatrudnieniem kolejnego majstra. Oczywiście rozwiązaniem bywa zatrudnienie ekipy remontowo-budowlanej, ale bywa, że i wśród tego typu załóg występują braki kadrowe i trzeba szukać ludzi z odpowiednimi umiejętnościami z zewnątrz. W dodatku problemem bywa również niechęć fachowców do wykonania założonego projektu, trudne do oszacowania koszty remontu oraz nietrzymanie się terminów zakończenia prac. Tak, remont potrafi przysporzyć nerwów! Jednak w przypadku zlecenia go profesjonalnej pracowni architektonicznej, wiele z tych przeszkód udaje się wyeliminować już na starcie. W przypadku pracowni Deer Design z Warszawy możesz mieć pewność, że Twoim remontem zajmą się eksperci z dziedziny remontów na rynku wtórnym – poczynając od architekta, kierownika budowy, a na fachowcach kończąc. Innym plusem tego rozwiązania jest zapewnienie przez pracownię kosztorysu projektu, więc zyskasz kontrolę nad budżetem i pewność, że nie przerośnie on Twoich założeń. O terminowość prac również nie musisz się martwić, ponieważ ostateczny deadline skończenia prac zawarty jest w umowie, a dodatkowo zyskujesz 2 lata gwarancji na wykonane prace! Kompleksowe i pewne działania to dewiza Pracowni Architektonicznej, a z Twoich barków zejdzie olbrzymi ciężar doglądania remontu. To co, dasz się skusić na wprowadzenie zmian w swoim mieszkaniu? Nie czekaj, nowy rok to dobry moment na odświeżenie wnętrza!