Jak urządzić ładny pokój dla nastolatki?

Jak urządzić ładny pokój dla nastolatki?

Nastolatki marzą o własnych czterech ścianach – miejscu, gdzie będą mogły słuchać muzyki, spotykać się z przyjaciółkami, odrabiać lekcje, mieć swoje miejsce na świecie. Dlatego warto razem z nastoletnią córką zaplanować i zaprojektować jej własny kącik. Nawet jeśli będzie to niewielki pokój to przy dzisiejszych możliwościach i dostępnych produktach na rynku z pewnością możemy spełnić marzenia nastolatki. Jak urządzić ciekawy pokój dla nastolatki i nie wydać przy tym wielkich kwot?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • co każda nastolatka chce mieć w swoim pokoju
  • dlaczego warto zainwestować w lustro do toaletki i inne dziewczęce akcesoria

Niezależnie od wielkości pokoju każda nastolatka potrzebuje w swoim małym kąciku kilku ważnych elementów: szafy, wygodnego łóżka, miejsca do nauki, miejsca do przechowywania różnych rzeczy, miejsce na własne drobiazgi. Jednak warto pomyśleć o czymś specjalnym, co bardzo często jest wielkim marzeniem nastolatek. Czymś takim jest mebel taki jak toaletka.

Toaletka i lustro do toaletki – jak zmieścić to wszystko w małym pokoju, wkręcić żarówki z oświetleniem LED i jaka jest odpowiednia barwa światła?

Częstym problemem w aranżacji pokoju dla nastolatki jest metraż pomieszczenia. Jednak nawet w małym pomieszczeniu możemy zmieścić toaletkę dla dziewczyny. Wystarczy odrobina sprytu. Jak wiadomo, w takim pokoju nastolatki koniecznie musi znaleźć się łóżko, miejsce do nauki, czyli biurko, miejsce na książki i bibeloty, czyli regał lub półki, a także szafa na ubrania. Dodatkowo, na małym metrażu możemy zaprojektować dziewczynie toaletkę. Niekoniecznie musimy kupować całą toaletkę, która z pewnością zajmie dużo miejsca. Wystarczy kupić lustro do toaletki i dopasować do niego mały blacik wraz ze stołeczkiem. Taki blat możemy kupić zarówno w Internecie jak i w sieciowych sklepach budowlanych czy sklepach meblowych. Dzięki temu kupując oryginalne i ciekawe lustro do toaletki uzupełnimy dekorację pokoju dziewczyny. Oczywiście całość musi być utrzymana w tonie i kolorystyce jaki nastolatka lubi. Jednak wybór lustra do toaletki jest bardzo duży. Możemy kupić prostokątne lub kwadratowe lustro do toaletki lub owalne, zdobione lustro do toaletki, które spodoba się niejednej nastolatce. Kolor ramy, jak gusta, może być także bardzo różny: od bieli przez szarość, aż po czerń, a nawet srebro i złoto. Wszystko zależy od tego czego dziewczyna potrzebuje. Dzięki takiemu prostemu trikowi za niewielkie pieniądze możemy zaaranżować kącik z toaletką, którego z pewnością większość dziewczyn bardzo pragnie lub chce otrzymać, ale często rodzice nie mają pomysłu jak taki kącik zaaranżować w niewielkim pomieszczeniu.

Pamiętajmy również, że toaletka powinna być odpowiednio oświetlona. Warto kupić lustro z możliwością wkręcenia żarówek bądź z wbudowanym oświetleniem LED. Najlepiej, gdyby światło było mocne, w białym kolorze, aby wszystko było doskonale widoczne.

Lustro do toaletki, a wystrój całego pokoju. Jak wszystko dopasować ze sobą?

Aranżacja pokoju nastolatki wcale nie musi oznaczać wymiany wszystkich mebli. Obecnie projektanci wnętrz często zachęcają nas do łączenia ze sobą różnych styli oraz kolorów mebli. Dlatego jeśli dziewczyna ma już w swoim pokoju szafę i biurko w określonym kolorze, a chcemy dopasować do tego jeszcze toaletkę i lustro do toaletki, wystarczy dobrać pasujący kolor toaletki do obecnie znajdujących się tam mebli. Wcale nie musi oznaczać to wymiany wszystkich mebli. Możemy bawić się kolorami, ozdabiać dowolnie meble, a nawet je przemalowywać w własnym zakresie. Dodatkowo możemy to wszystko dopasować do koloru ścian, podłogi, zasłon i dywanów. Możliwości łączenia barw jest wiele i warto się tym pobawić razem z córką, która z pewnością chętnie będzie uczestniczyła w aranżacji własnego pokoju. Jednocześnie warto pamiętać, że nawet przy kupnie dodatkowych elementów wyposażenia pokoju takich jak toaletowe lustro nie musimy wydawać wielkich pieniędzy. W Internecie znajdziemy wiele ciekawych propozycji jak za niewielkie pieniądze zaaranżować nastolatce pokój. Dodatkowo za takie lustro nie musimy płacić wiele. Cena oczywiście zależy od wymiarów lustra, a także od rodzaju ramy w jakiej lustro jest wprawione. Jednak nie musi oznaczać to wydatku wielkich pieniędzy czy też zadłużenia się. Dzięki tak szerokim możliwościom możemy spełnić marzenie o pokoju, a jednocześnie doskonale bawić się z córką w trakcie aranżacji jej czterech kątów.