W dobie stale rosnących kosztów utrzymania gospodarstw domowych ogromne znaczenie ma wybór metody ogrzewania. Z jednej strony nie może być ona zbyt kosztowna, a z drugiej nie powinna szkodzić naturalnemu środowisku. Nie bez powodu na popularności zyskuje ogrzewanie gazem płynnym.
Ogrzewanie gazem płynnym – wygodnie i ekologicznie
Gazowe ogrzewanie domu jest przede wszystkim wygodne. Instalacja jest praktycznie bezobsługowa – użytkownik musi jedynie ustawić odpowiednie parametry pieca grzewczego. Nawiązując współpracę ze sprawdzonym dostawcą takim jak Amerigas, można liczyć na szereg udogodnień. Dystrybutor zajmuje się konserwacją całej instalacji oraz odpowiada za dostawy paliwa. Na potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego w Polsce zbiornik wystarczy napełniać 2 razy w ciągu roku. Nie sposób też przy tej okazji pominąć aspektu ekologicznego. Gaz płynny jest czystym paliwem, które spala się praktycznie w stu procentach. Nie powstają przy tym szkodliwe dla środowiska substancje.
Ogrzewanie gazem płynnym – cena ma znaczenie
Koszt utrzymania instalacji ma niebagatelne znaczenie dla każdego, kogo interesuje omawiane ogrzewanie gazowe. Cena instalacji zależy od paru istotnych czynników. W głównej mierze wpływa na nią wielkość oraz rodzaj zbiornika, a także częstotliwość napełniania go. Zbiorniki podziemne, które idealnie nadają się na mniejsze posesje zlokalizowane na terenach o niskim poziomie wód gruntowych, są droższe w montażu oraz w utrzymaniu. W celu przeprowadzenia konserwacji konieczne jest bowiem wykopanie takiego zbiornika. Z kolei zbiorniki naziemne nadają się raczej na większe działki, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki.
Ogrzewanie gazem płynnym – wydajnie i funkcjonalne
Ogrzewanie gazem płynnym opłaca się także dlatego, że gaz płynny to niezwykle wydajne paliwo – oczywiście pod warunkiem, że pochodzi od sprawdzonego dostawcy. Dobrej jakości gaz płynny odznacza się kalorycznością kilkukrotnie wyższą od wielu paliw stałych, np. węgla. Dzięki temu zawartość jednego zbiornika starcza na długo.