Czy płytki marmurowe w kuchni to dobry pomysł?

Czy płytki marmurowe w kuchni to dobry pomysł?

Płytki imitujące marmur mogą wyglądać niezwykle ciekawie. Szczególnie we wnętrzach, w których są odpowiednio wkomponowane w całość wystroju. Wówczas mogą dodawać mu ciepłej elegancji, która jest tak bardzo potrzebna w nowoczesnych pomieszczeniach. Czy jednak płytki marmurowe w kuchni to dobry pomysł? Sprawdź, czy takie rozwiązanie sprawdzi się również w Twoim mieszkaniu.

Płytki marmurowe nad kuchenką

Marmurowe płytki to wręcz doskonałe rozwiązanie, które sprawdza się w nowoczesnych wystrojach w kuchni. Dlaczego są aż tak mocno polecane? Blaty kuchenne są najczęściej wykonane z takiego materiału, który zapobiega ich brudzeniu się i redukuje widoczność wszelkich zarysowań. Z tego względu w pewnym stopniu jesteśmy ograniczeniu w wyborze podczas aranżacji wnętrz.

Marmur natomiast sprawia wrażenie ciepłej elegancji i nadaje specjalny charakter całemu pomieszczeniu. Stosując płytki marmur możesz mieć wrażenie, że wnętrze wygląda jaśniej i jest bardziej przestronne niż w rzeczywistości. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, którym zależy na możliwie najlepszym wykonaniu, które przetrwa lata.

Kafelki marmurowe nad kuchenką to doskonałe i trwałe rozwiązaniem. Takie elementy są bardzo wytrzymałe ze względu na jakość materiału.

Płytki imitujące marmur a wyspa kuchenna

Dlaczego akurat płytki marmurowe? Marmur jest uważany za drogi, ale wytrzymały i elegancki materiał. Dzięki temu całe wnętrze wygląda dużo ciekawiej i może sprawiać wrażenie bogatszego niż jest w rzeczywistości. Wysokiej jakości płytki a’ la marmur to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą wydawać fortuny na czarny marmur, a marzą o podobnym rozwiązaniu w swoim mieszkaniu.

Płytki marmuropodobne w Twojej kuchni z wyspą sprawdzą się doskonale zarówno na ścianie jak i na samej wyspie. Mogą stanowić dodatkowy element ozdobny do salonu, na który wychodzą. Dzięki temu masz możliwość eleganckiego połączenia dwóch pomieszczeń w spójną całość.

Płytki marmurowe podłogowe – wygodne i eleganckie rozwiązanie do Twojego mieszkania

Większość płytek marmurowych dostępnych na stronie kamiennewnetrza.pl/plytki-marmurowe umożliwia ogrzewanie podłogowe w Twoim mieszkaniu. Jest ono znacznie mniej widoczne i wygodniejsze niż klasyczne rozwiązanie, zakładające kaloryfery. Dlaczego? Ciepło rozchodzi się od podłogi w równomierny sposób i sięga wszystkich niezbędnych elementów w Twoim mieszkaniu. Dodatkowo dzięki temu chodząc po marmurowych płytkach nie masz wrażenia chłodu. Wszystko jest odpowiednio dopasowane do Twoich potrzeb. To Ty decydujesz, jaka temperaturę chcesz mieć w mieszkaniu.

Ogrzewanie z wykorzystaniem płytek marmurowych jest również bardzo eleganckie. Nie musisz inwestować w dodatkowe elementy wyposażenia, jak kaloryfery, które znacznie wpływają na estetykę wnętrz. To, co jest tutaj istotne to również przestrzeń i miejsce, które zyskujesz w chwili, kiedy możesz pozbyć się elementów grzewczych z Twoich ścian.

Pamiętaj, że nawet czarne płytki marmurowe wykonane z wysokiej jakości materiału doskonale mogą sprawdzić się jako baza do ogrzewania podłogowego. tym sposobem masz szansę uzyskać dwa zadowalające Cię efekty. Przede wszystkim Twoje mieszkanie wygląda elegancko i jest bardzo dobrze urządzone. Dodatkowo masz wygodny rozstaw mebli, który nie jest zależny od ogrzewania, a Tobie jest cały czas ciepło.

Czy płytki podłogowe muszą spełniać określone kryteria?

Pamiętaj, że nie wszystkie płytki możesz położyć na podłodze. Muszą one spełniać określone kryteria wytrzymałości na odkształcenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, produkty z bogatym wzornictwem bardzo często nie sprawdzają się na podłodze. Dlaczego? Ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia poszczególnych elementów podczas chodzenia. Może również okazać się, że chodząc po płytkach, na których marmur jest bogato zdobiony, zrobisz sobie krzywdę. Dlatego warto wybierać takie produkty, które są polecane na podłogi.

Jeżeli nie masz pewności, czy wybrany przez Ciebie model dobrze sprawdzi się na podłodze, warto skonsultować się ze specjalistą. Wówczas masz pewność, że wszystkie elementy w Twojej przestrzeni są odpowiednio dopasowane do Twoich potrzeb oraz spełniają wymagania bezpieczeństwa.

W jaki sposób dbać o marmurowe płytki?

Marmur jest stosunkowo wymagającym materiałem. Z tego względu warto regularnie dbać o płytki wykonane z tego surowca. Szczególnie, jeśli znajdują się one w kuchni. W jaki sposób?

Pamiętaj o regularnym ich przecieraniu. W nowoczesnym wydaniu porządków mówi się o tym, żeby codziennie poświęcić 20 minut na zachowanie porządku. Wówczas nie musisz dodatkowo poświęcać wielu godzin na dokładne doczyszczenie wszystkich powierzchni, które zostały zabrudzone w czasie, kiedy nie zajmowałeś się przestrzenią w swoim mieszkaniu.

Przecieraj płytki marmurowe delikatną, zwilżoną ściereczką. Pamiętaj, żeby wykorzystywać do tego celu delikatne detergenty. Szczególnie, jeżeli postawisz na produkty ze złotymi dodatkami. Za każdym razem wycieraj do sucha, żeby nie pozostawić plam i zacieków na płytkach.