Ciekawe rozwiązanie do domu – system na jeden klucz

klucze

Każdy kto posiada więcej niż kilka kluczy wie, jak uciążliwe może być szukanie odpowiedniego, zwłaszcza gdy są one do siebie podobne. Tym bardziej czynność ta staje się uporczywa, gdy używamy ich stosunkowo często. Wtedy można pomyśleć o wygodny rozwiązaniu jakim jest system na jeden klucz.

Czym jest system na jeden klucz?

To rozwiązanie pozwala pozbyć się problemu dotyczącego nadmiaru kluczy. Dzięki tej technologii, możliwe jest posiadanie jednego klucza, którym otworzymy np. zamki i kłódki. Oczywiście by to zadziałało, musi być wykorzystany system na jeden klucz. Odpowiednio dopasowany klucz oraz wkładki sprawią, że problem ciężkiego pęku kluczy odejdzie do lamusa. 

Należy pamiętać, że wybierając takie rozwiązanie, trzeba wziąć pod uwagę, że jest to tzw. klucz generalny. Oznacza to, że takim kluczem otworzymy wszystkie zamki, które zostaną do niego dostosowane. Takie rozwiązanie może być optymalne np. dla domowników, którzy na co dzień mogą korzystać z pomieszczeń, wyposażonych w system na jeden klucz.

Gdzie można zastosować takie rozwiązanie?

Taki system można zastosować wszędzie tam, gdzie istnieje potencjał do jego wykorzystania.

W przypadku domu, często właściciele i domownicy posiadają różnego rodzaju klucze. Im większy dom, a tym samym więcej zamykanych pomieszczeń, tym pęk kluczy zyskuje na rozmiarze. System na jeden klucz skutecznie eliminuje ten problem, ponieważ może ograniczyć ilość wykorzystywanych kluczy do jednego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by mieć ich więcej w różnych systemach.

Taki system z powodzeniem można wykorzystać również w budynku własnej firmy. Jeżeli kupujący jest właścicielem i posiada własne biuro, może wyposażyć się w szereg zamków, które pozwolą jednym kluczem na otworzenie gabinetu, szafek, szuflad w biurku, itp. W ten sposób system na jeden klucz pozwala na wygodne zabezpieczenie niezbędnych miejsc.

Ile kosztuje system na jeden klucz?

Nie da się podać jednolitej ceny. Jest ona uzależniona od wielu czynników, takich jak: ilość kluczy, ilość zamków/kłódek, czy producent. W zależności od kombinacji i wielkości zamówienia ceny mogą się znacząco zmieniać. 

Zamawiając przez internet, można zapoznać się z cenami tego rozwiązania i wybrać firmę, która zdaniem kupującego będzie odpowiednia.


Ważne, by wybierając system na jeden klucz wybrać odpowiedniej jakości komponenty, które będą wchodzić w jego skład. Zamki i kłódki to szczególnie istotne zabezpieczenia dla mienia i osób przebywających w budynku. Nie należy zatem na tym oszczędzać.