Blaty laminowane w stylach kuchennych

Blaty laminowane

Jeżeli myślimy o stylach kuchennych, to prawdę mówiąc, przybierają one ten sam charakter, co ich odpowiedniki w salonach. Zatem kiedy mamy mieszkanie na wzór rustykalny, to i kuchnia może przybrać taki wygląd. A jeżeli cenimy sobie skandynawską przestrzeń, to i tutaj znajdziemy właściwy substytut. Zatem wybór mamy ogromny i nie musimy się obawiać, że coś nas ogranicza. Gdybyśmy mieli do takiej kuchni dobrać blat – nie będziemy mieli z tym problemu.

Blaty laminowane mają tę zaletę, że pozwalają nam na dużą swobodę. Jeżeli chcemy, żeby przypominał marmur, zdobędziemy taki. Jeżeli miałby imitować drewno, nic nie stoi na przeszkodzie. Właściwie w obecnym czasie ograniczać nas może jedynie nasza wyobraźnia. Jednak kiedy wybieramy blat do konkretnego stylu, to wymaga to dłuższego zastanowienia. Nie dlatego, że w tym względzie istnieje ryzyko, że nie znajdziemy odpowiedniego. Nic z tych rzeczy. Chodzi raczej o tutaj o odpowiednie dopasowanie pomieszczenia do jego ważnego elementu.

Blat laminowany w stylu naturalnym

Weźmy na przykład kuchnię w stylu angielskim. Są one zazwyczaj większe powierzchniowo. Dominują w nich kolory: biel, wanilia i seledyn. Pojawiają się tutaj elementy, stylizowane na stare, a tradycyjny, ciężki kredens nie będzie tutaj zawadzał. Do tego dodamy wiklinę, mosiądz i mamy prawie, że angielską kuchnię. Jeżeli dobrze się przyjrzymy temu wyposażeniu, to natychmiast rozumiemy, że przyda się tutaj blat laminowany w stylu naturalnym. Może nawet imitującym drewno, ale jeżeli będzie podobny do kamienia również nie zaszkodzi.

Blat drewniany w kuchni rustykalnej

Z kolei kuchnia na wzór rustykalny będzie wymagać nieco innego wyboru. Bo jest i bardziej swojska i bardziej naturalna. Więcej tutaj ozdób w postaci koronkowych serwetek, ozdobnych firanek, czy ażurowych szafek. Zatem osiągamy tradycyjny wystrój i blat również powinien temu wyobrażeniu odpowiadać. Jaki więc? Na pewno sprawdzi się taki, który będzie imitował kafelki lub marmur. Oczywiście upodabniający się do drewna również uzupełni wnętrze kuchni. Jeżeli jeszcze do tego dodamy fakt, że pojawi się w otoczeniu dużego stołu, to mamy już odpowiednie wyobrażenie tego stylu.

Więcej wyborów

Oczywiście to nie cała paleta możliwości stylów kuchennych. Jeżeli zdecydujemy się na jakikolwiek, wiemy już, że blaty laminowane są w stanie dostosować się do wystroju. Nie ma zatem obaw, że zaplanujemy sobie kuchnię, a zostaniemy bez pomysłu na jeden z ważniejszych elementów kuchni. Bez względu na to, czy będą to kuchnie industrialne, góralskie w stylu art deco, czy vintage – znajdziemy odpowiedni blat.

Dodaj komentarz